Bu Adam Benim Komutanımdı

"Bu adam benim komutanımdı. Rize'de merkez bölüğünün komutanıydı 2013 yılında. Rize'ye yeni düşmüşüz, 2'nci günde dediler ki koşacaksınız... "Ulan 115 kilo adamım, nasıl koşarım" diyordum kendi kendime. Koşuya başladık, daha yeni askeriz ya, bizim tempo düştü...

SİZİ GÖREN TERÖRİSTİN PUSU KURASI GELİR
Arkamızdan sürekli bağırıyor ama, böyle bir bağırma yok. Bütün Rize dinliyor. "Siz Jandarmasınız" En son öyle bir bağırdı ki, kendimizi kaybettik. "Ulan siz jandarmasınız, sizin asayişi sağlamanız lazım! Şu halinize bakın lan koca g..lüler! Sizi gören hırsızın ev soyası gelir! Sizi gören katilin adam vurası gelir! Sizi gören teröristin pusu kurası gelir! Kaldırın lan g..ünüzü koca g..lüler!" diye bağırdı.

8 KİLOMETRE KOŞTUĞUMU FARK ETTİM
Kendime geldiğimde, hayatında 2 kilometreyi aralıksız koşmamış olan ben, 8 kilometre koştuğumu fark etmiştim. Bu adamdan önce 116 kilo hımbıl adamın tekiydim. Bu adamın bize ettiği laflar, bizi adam etmek için harcadığı çabayla askerden 102 kilo döndüm. Askere gittiğimde şınav nedir bilmezdim, bu adam hayatıma girdikten sonra 32 şınav çekebiliyordum.

HER GÜN ZİYARETİME GELDİ
Askerde ayağımı kırdım, 11 gün hastanede yattım ameliyat oldum. istisnasız hergün hastanede ziyaretime geldi. "Sen önce vatanın, sonra bizim evladımızsın, bir şey lazım olursa hiç çekinme ara" demişti.

BİZ ÖLMEYELİM DİYE ÇABALIYORMUŞ

Çok kızardık kendisine; bizi sürekli fırçalıyor, sürekli spor yaptırıyor diye... Ama adam haklıymış. Adam sırf biz ölmeyelim diye çabalıyormuş... ona layık askerler olamamışız.

Jandarma Çavuş Mert Gülbay İstanbul
Mekanın cennet olsun komutanım!"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaptığınız için teşekkürler..